Mateřská školka Šikulka

Mateřská školka v Šikulce – třída Koťátek – vzniká díky dotazům a zájmu rodičů s malými dětmi, kteří nás oslovili a mají zájem, aby právě jejich děti mohly využívat školku v prostorách Baby centra Šikulka.

Soukromá mateřská školka se nachází v zařízení pro rodiče s dětmi na Rudolfovské ulici s vlastním parkovištěm a velmi dobrou dostupností MHD č. 21, 14, 18. Vnitřní prostory pro mateřskou školičku jsou vybaveny vším, co je pro pobyt dětí nezbytné a navíc máme, oproti jiným zařízením, nesrovnatelně širší možnosti vyžití a vzdělávání dětí. Děti tak mají k dispozici nejenom denní místnost s odpovídajícím sociálním zařízením, ale u nás také využijí rozlehlou zahradu s pískovištěm, spoustou herních prvků a velkou zatravněnou plochou. V horkých dnech se jistě rády osvěží v mlhovišti a na připravených záhoncích se naučí, pod vedením učitelek, vypěstovat něco dobrého a zdravého. O lepší výpěstky budou soutěžit s kuchařkami z naší kuchyně, které jim připravují na místě hodnotnou a zdravou stravu doplněnou nejčerstvějšími surovinami a bylinkami z naší zahrádky. Nejenom hřiště využijeme pro naše hraní a poznávání, ale budeme chodit i na procházky k nedalekému háječku s rybníčky a hezkým venkovním hřištěm.

Naší prioritou je poskytnout dětem atraktivní, příjemné, rodinné prostředí a díky našim dlouholetým zkušenostem při práci s dětmi různého věku, také kvalitní program plný kreativních her, vzdělávání, pohybu i relaxaci ve zdravém prostředí.

Naše školička je zaměřená především na pohyb, aktivitu a zdravý životní styl. Každý den je novým dobrodružstvím plným poznávání a pohybu, vedených hravou formou, které směrují k rozvoji fyzické kondice, všeobecného rozhledu a osobnosti dětí. Proto do naší nabídky patří, nejenom plavání v bazénu, cvičení v tělocvičně, zdravý pobyt a odpočinek v solné jeskyni, které máme přímo v našich prostorách, ale také různé výlety za poznáním, tematická divadla, hry apod..

Do naší školičky s kapacitou max. 20 dětí, přijímáme děti od 2let do 5 let na celodenní či dopolední docházku.