Klasické masáže

Bolesti zad a šíje jsou nejčastějšími obtížemi, se kterými lidé přicházejí. Při pracovních pohybových stereotypech zatěžujeme nebo i přetěžujeme zejména ty svaly, které nám umožňují vzpřímenou polohu těla. Trvalým zatěžováním dochází k jejich mohutnění i ke zkrácení, což bývá prvotní příčinou bolestí zad, jelikož jsou svaly trvale napjaté a vyvolávají bolesti. Mnohé potíže mají svůj původ v šíjovém svalstvu, protože bývají svaly v oblasti šíje často zkráceny a dochází ke svalové nevyváženosti. Trvale napjaté svaly pak vyvolávají bolesti, jsou to i bolesti hlavy, migrény a další. Rovněž tlak v očích, rozmazané vidění, hučení v hlavě, mravenčení rukou, závratě mohou pocházet mimo jiné i z oblasti šíje. Těmto obtížím bychom měli věnovat větší pozornost, záda a šíji procvičovat a protahovat, dopřávat si pravidelné masáže.

Klasická masáž zad a šíje patří mezi masáže, které se více orientují na fyziologické hledisko, ale i tato masáž přináší velkou úlevu při celkovém napětí. Klasická masáž využívá dlaně a prsty, hmaty se opakují a střídají tak, že se uvolňuje a regeneruje svalstvo a svalové spasmy. Masáž je přizpůsobena potřebám klienta a lze se zaměřit na případné problematické partie. Hlubšími masážními hmaty lze rozrušit některá svalová napětí, zejména po nadměrné fyzické námaze při sportu mohou být některé svaly bolestivé a masáž pomáhá tyto svaly zregenerovat a uklidnit. Můžete zvolit klasickou masáž zad a šíje nebo se třeba zaměřit na unavené nohy a užít si kompletní samostatnou masáž nohou. Vhodně zvolené přírodní éterické oleje mohou ještě účinek masáže a to nejen té klasické, podpořit.

Účinky Klasické rekondiční masáže

Masáž vyvolává hlubší dýchání, větší rozšíření krevních cév a kapilár, podporuje tak krevní oběh a napomáhá lepšímu okysličování krve. Zvýšený krevní oběh znamená také účinnější rozvod živných látek v těle a můžeme tak masáží pomoci zmírnit řadu zdravotních problémů, včetně bolestí hlavy a zažívacích potíží. Masáž také působí příznivě na kůži, odstraňuje odumřelé buňky, to má za následek svěžejší vzhled kůže. Masáž má navíc přímý pozitivní dopad na celý svalový systém těla, uvolňuje a natahuje napjaté, zkrácené svaly a pomáhá tak obnovit přirozenou pružnost těla. Nepoužívané a ochablé svaly masáží zpevňujeme. Efekt se také projevuje na činnosti lymfatického systému. Správně vedenou masáží podporujeme a zrychlujeme celý metabolismus, posilujeme imunitní systém. Masáž pomáhá tělu lépe vylučovat kyselinu mléčnou a další chemické odpadní látky, které způsobují pocit nepohody v kloubech a svalech. Blahodárně masáže působí na vaši mysl a emoce. Nahromaděné napětí v těle je uvolněno a zátěž je odstraněna, což má za následek zvýšený pocit lehkosti a štěstí.

Kontraindikace Klasické rekondiční masáže

Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění.
Nádorová onemocnění – probíhající léčení.
Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog.
Bezprostředně po jídle.

V místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin apod.
V místě křečových žil.
Břicho žen při menstruaci a v prvním trimestru těhotenství.

 

[CNW:Counter]