Masáž lávovými kameny

K umění léčby prostřednictvím dotyků, masáží a práce s tělem existují různé přístupy. Některé masáže se soustřeďují přímo na fyziologické hledisko a fyziologickou stránku lidského těla. Jiné masáže na uvolňování emocionálního napětí a další se zabývají jemnějšími úrovněmi energií celého organizmu. Mnohé dotykové terapie a masáže kombinují staré i moderní techniky kultur Východu a Západu. Všechny tyto přístupy a techniky, mluvíme-li o exotických masážích, mají společný cíl, a tím je navození stavu harmonie a fyzické pohody příjemce uvolněním tělesného i duševního napětí.

Jak je masáž horkými lávovými kameny – hot stones stará, se asi nedozvíme. Kameny se používaly k léčení ve všech lidských kulturách již od nepaměti a v poslední době dochází k obnově této starobylé léčebné procedury v podobě masáže horkými lávovými kameny.

Málokterá masáž dokáže navodit takové pocity jako právě havajská masáž horkými lávovými kameny. Nahřáté lávové kameny, které svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a výborně uvolňují svalové napětí a spasmy. Jde o luxusní masáž. Voňavé přírodní oleje, výtečná technika s prvky havajské masáže, dokáží navodit pocit absolutního klidu a uvolnění. Především milovníci tepla ocení tuto příjemnou proceduru – celkovou masáž horkými lávovými kameny. Nahřáté lávové kameny různých velikostí se používají přímo k masáži, kdy se jimi přejíždí po těle, ale také se přikládají během masáže na tělo, tak, aby se svaly průběžně zahřívaly. Kombinuje se tak technika havajské masáže, kdy dotyky dlaní a předloktí střídají horké kameny, tak, aby docházelo k naprostému uvolnění.

Účinky masáže horkými kameny

Masáž lávovými kameny – Hot Stones je termoterapeutická procedura. Teplo, sálající z hladkého kamene, působí v organizmu spoustu reakcí. Dochází k intenzivnímu prokrvení a tím k rychlejšímu odplavení odpadních látek v těle. Větší přítok krve přináší větší množství kyslíku, živin i krevního cukru. Horké kameny tak pomáhají odstraňovat nervozitu, napětí, nespavost a další potíže lidí, kteří jsou vystaveni každodennímu civilizačnímu stresu. Horké kameny pomáhají uvolnit ztuhlé svaly, mírnit křeče, uvolňovat napětí kloubních pouzder a tím ulevují od bolestí v kloubech. Dále masáž horkými kameny reguluje trávení a zrychluje metabolizmus. Účinky nejsou zanedbatelné ani z hlediska kosmetického. Přírodní esenciální oleje, použité při masáži kameny, zvláčňují pokožku, teplo otvírá póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí masáž horkými lávovými kameny i proti celulitidě. Pocity klientů po masáži kameny mohou být různé. Většinou se dostavuje příjemná únava, celkové uvolnění a duševní pohoda. Lidé s nízkým krevním tlakem bývají ospalí a lehce malátní, u klientů s vyšším tlakem nebo u osob trpících migrénou se může dostavit přechodná, ale neškodná bolest hlavy, která odezní.

Kontraindikace masáže horkými kameny

Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění.
Nádorová onemocnění – probíhající léčení.
Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog.
Bezprostředně po jídle.

V místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin apod.
Břicho žen při menstruaci a v prvním trimestru těhotenství.